Dziś nie możemy już kupić papierosów aromatyzowanych. Zniknęły ze sklepów nie tylko w Polsce, ale także w całej Unii Europejskiej. Dlatego by cieszyć się ciekawym smakiem tytoniu palacz powinien skorzystać z pomocy, jaką dają aromaty do tytoniu. Użycie tego dodatku może zdecydowanie polepszyć zarówno smak, zapach oraz wilgotność, a przez to jakość suszu tytoniowego.

Czy aromaty do tytoniu są bezpieczne?

Choć samo palenie nie jest najzdrowszym zajęciem, to większość palaczy na pewno zada sobie takie pytanie. W końcu nie chcemy, by codzienne zajęcie przysporzyło kłopotów zdrowotnych ponad miarę. Na szczęście odpowiedź jest uspokajająca – choć dostępne na rynku produkty mogą być naturalne lub syntetyczne – to można wstępnie założyć, że wszystkie dostępne w ogólnej sprzedaży są względnie bezpieczne jako substancje dopuszczone do obrotu.

Jakie smaki są dostępne, czy są wydajne?

Popularność zdobyta przez aromaty do tytoniu spowodowana była początkowo wycofaniem z rynku papierosów mentolowych, przez co może się wydawać, że to właśnie mentolowy aromat dominuje na rynku. I choć jest on oczywiście bardzo popularny, to możemy dziś wybierać z całej gamy produktów w bardzo wielu rodzajach, a wśród nich owocowych, czekoladowych czy waniliowych, miętowych, kawowych, herbacianych. Mają one różną wydajność: dużo łatwiej uzyskać w tytoniu wyraźny aromat mentolowy niż silny smak owocu, jednak już 10 ml produktu powinno wystarczyć na zapewnienie aromatyzowania ponad 1 kg tytoniu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W produkt, który może wpływać na nasze zdrowie powinniśmy zaopatrywać się tylko w sprawdzonym źródle. Powinien nim być znany sklep stacjonarny, najlepiej wcześniej sprawdzony, a jeśli zakupy robimy przez Internet – warto zapoznać się z opiniami o nim. Aromaty do tytoniu, które otrzymamy bezwzględnie powinny być szczelnie zapakowane, a opakowanie musi chronić produkt przed światłem słonecznym, które w dłuższym okresie pozbawia je ich właściwości.

Jak używać aromatów?

W Internecie łatwo znajdziemy porady i wskazówki na ten temat. Dobrze jest korzystać z doświadczenia innych, jednak warto przede wszystkim zwrócić uwagę na zalecenia i instrukcje producenta, gdyż produkty z różnych źródeł mogą różnić się właściwościami. Ich producent powinien pokierować nas tak, by aromaty do tytoniu pozwoliły nam najlepiej cieszyć się ich smakiem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here